Treneren vil ha kjapp løsning.

Tips oss 2400

Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no

Mer info om tips

Tror du Erik Hamrén forlater Rosenborg?

 Ja
 Nei
Se resultatet
FORVENTER MER KONTAKT: Rosenborgs Nils Skutle er den som snakker med det svenske fotballforbundet. Foto: Gorm Kallestad / SCANPIX .

FORVENTER MER KONTAKT: Rosenborgs Nils Skutle er den som snakker med det svenske fotballforbundet. Foto: Gorm Kallestad / SCANPIX .

    Se større kart Lerkendal

    Værmelding for Lerkendal

    I dag I morgen Mandag Tirsdag
    Sol15°Lettskyet22°Lett regnSkyet

    (Dagbladet.no): Hva de eksakt snakker om vil ikke RBK-direktør Nils Skutle ut med, men i ettermiddag bekrefter han at det svenske fotballforbundet har tatt kontakt for andre gang.

    Det dreier seg i hvert fall om Erik Hamrén, RBK-treneren som svenskene ønsker å ansette som landslagssjef.

    Prates igjen
    - Vi kommer sikkert til å prate med dem på telefon igjen for å høre hva de har å si, sier Skutle til Rosenborgs hjemmeside.

    Svenskene tok først telefonisk kontakt i går kveld, akkurat som sportslig leder Erik Hoftun fryktet.

    Og selv om Rosenborg-toppene ikke legger på når det kommer rikstelefoner inn på brakka er holdningen den samme som da det ble kjent at Hamrén snakket veldig lenge med fotballpresident Lars-Åke Lagrell under kaffepraten tirsdag.

    - Vi er veldig fornøyde med Erik Hamrén og ønsker å beholde han her i flere år fremover, sier Skutle til rbk.no.

    Hamrén har foreløpig bare kontrakt på Lerkendal ut neste sesong, og i mellomtida går spekulasjonene rundt hvem som eventuelt blir hans etterfølger.

    Den svenske treneren har allerede uttrykt at landslagssjefjobben frister, selv om det er følelsene også er sterke for trønderklubben og supporterne.

    - Ballen ligger fremdeles ikke hos meg, men om jeg får pasningen skal jeg komme tilbake, sier Hamrén til sin egen klubbside i dag.

    Ikke sikkert Hamrén sier ja
    Svensken sier til TV 2 at han håper på en rask løsning, til beste for alle parter.

    - Selv om jeg får et tilbud, er det ikke sikkert jeg takker ja, sier Hamrén til TV-kanalen.