Aberdeen-fan alvorlig forbrent.

Tips oss 2400

Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no

Mer info om tips

    Se større kart Edinburgh

    Værmelding for Edinburgh

    I dag I morgen Tirsdag Onsdag
    Sol21°Sol20°Skyet13°Skyet13°

    (Dagbladet.no): Britisk politi har arrestert en 23 år gammel mann etter at en Aberdeen-supporter utkledd som en sau ble påtent i en togvogn mellom Edinburgh og Aberdeen i går ettermiddag.

    Den 24-årige supporteren pådro seg alvorlige brannskader da sauekostymet ble satt i full fyr.

    Andre Aberdeen-fans som var tilstede på toget forteller at mannen løp gjennom vognen i flammer, mens andre kastet øl på ham i et forsøk på å slokke flammene.

    Toget, som fraktet Aberdeen-supporterne hjem etter bortekampen mot Hibs, ble stoppet mens 24-åringen fikk behandling for skadene.

    Ifølge BBC hadde store deler av de tilreisende kledd seg ut som sauer. En annen mann skal ha fått lettere skader i opptrinnet, mens den påtente 24-åringens tilstand beskrives som stabil.

    - Transportpolitiet tar hendelsen svært alvorlig, sier en talsmann for politiet til kanalen.

    Aberdeens supportere har tradisjon for å drive selvironisk ap med sin tilhørighet til det som av rivaliserende supportere ofte portretteres som et mindre urbant område av Skottland (derav sauehumoren).

    Aberdeen tapte forøvrig kampen mot Hibernian 2-0.