Avsluttet sesongen med løpsseier nummer fire.

Tips oss 2400

Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no

Mer info om tips
Tyskeren Sebastian Vettel tok årets fjerde seier da han avsluttet sesongen med å gå til topps i Abu Dhabis Grand Prix søndag.
22-åringen var i en klasse for seg, 17,8 sekunder foran lagkameraten i Red Bull, australieren Mark Webber.

Med seier i den siste VM-runden sikret han seg også annenplass sammenlagt.

— Bilen gikk som en drøm i dag. Det er synd sesongen er over, sa Vettel, som fikk fart på sakene mot slutten av sesongen. Red Bull-føreren vant sin annen seier på de tre siste VM-rundene, og den femte i karrieren på Yas Marina-banen i Abu Dhabi.

Fin fight
Vettel var over seg av glede etter den fine innsatsen og roste hele laget for et godt taktisk opplegg.

— Det var en perfekt måte å avslutte sesongen på. Neste år kommer vi enda sterkere tilbake, sa han.

Bak Vettel kjempet lagkameraten Webber med årets VM-vinner Jenson Button.

— Det var gøy de siste rundene og en fin fight, mente Button.

Også Webber kjørte friskt og satset det han hadde på slutten av løpet.

— Vi kjørte hele tiden på grensen av det som var forsvarlig, men det var et realt oppgjør, sa Webber.

Slutt for BMW Sauber
Nick Heidfeld avsluttet med femteplass for BMW Sauber, som trekker seg ut av formel-1-sirkuset etter denne sesongen.

Lewis Hamilton måtte gi seg underveis etter at han fikk tekniske problemer i sin McLaren-Mercedes.

Fra beste startposisjon fikk Hamilton en «flying start», men i den 21.-runden var det over. Bremsene virket ikke som de skulle, og han måtte bare kjøre i depotet.

(NTB)