Skjøt mot bil etter hyttebrann.

Tips oss 2400

Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no

Mer info om tips

    Se større kart Trångsund

    Svensk politi avfyrte tirsdag kveld tre skudd mot en bil sør for Stockholm. I bilen satt det tre 15-åringer.


    De to politifolkene forsøkte å stoppe bilen i forbindelse med at en hytte sto i brann i Trångsund sør for Stockholm. Sjåføren i bilen svarte med å ruse motoren og kjøre rett mot politifolkene, som var til fots. Da bilen akselererte, avfyrte de to politifolkene totalt tre skudd.

    - De følte seg da tvunget til å skyte mot bilen, sier informasjonsansvarlig i det lokale politiet, Mats Nylén, til aftonbladet.se.

    Verken ungdommene eller politifolkene kom til skade.

    Noe senere lyktes det politiet å stoppe kjøretøyet, og det viste seg at de tre som var i bilen, to gutter og en jente, var 15 år gamle.

    De er mistenkt for mordbrannforsøk og drapsforsøk. 15-åringene er over den kriminelle lavalder. Ingen ble skadd i hyttebrannen.

    Ifølge Nylén er det ikke mistanke om at politifolkene har handlet uriktig, skriver SvD.se. Skyteepisoden skal likevel granskes.

    (NTB)