Landslaget gir opp.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
Konflikten har pågått en stund, men FCK ved trener Anja Andersen er ikke til å rikke. Hun tviholder på den norske spilleren.
Dermed spiller Riegelhuth to klubbkamper (Esbjerg onsdag og Vejen lørdag) neste uke. I samme tidsrom trener og møter landslaget Kroatia og Romania.
Vurderte sak
- FCK vil ikke slippe henne. Det er beklagelig. Det er gjort flere forsøk fra landslagsledelsen og Håndballforbundets side for å løse saken. Men vi legger den nå død, sier landslagstrener Thorir Hergeirsson til NTB.
En stund var det snakk om å føre saken inn for Det internasjonale håndballforbundet. Det er nå droppet. Diskusjonen går på når landslaget kan kreve spillerne frigitt før mesterskap, i dette tilfellet VM.
Anja Andersen har gjort seg vrien flere ganger tidligere med tanke på landslagsoppdrag.
Tenker langsiktig
Nå velger NHF å droppe ytterligere diskusjoner i saken. Det kommer flere år. Det er ikke umulig at flere norske spillere flytter til FCK i framtiden.
Men NHF skulle gjerne hatt alle sine spillere på plass, om ikke annet til de tre oppkjøringskampene (fredag, lørdag og søndag).
Et ferskt Norge har variert i prestasjonene i høst. Men det skar seg fullstendig mot Brasil og endte med tap for noen uker siden.
Riegelhuth er nå bare aktuell for Russland-oppgjøret søndag neste uke. Det er Norges nest siste kamp for VM.
Laget spiller også en landskamp 3. desember. Det er to døgn før VM starter i Suzhou, Kina.
VM-troppen skal etter planen tas ut neste uke. Men det holdes kanskje en plass åpen til Kristine Lunde-Borgersen ytterligere noe dager nærmere avreise.
Hun har slitt med skade og er så smått i trening igjen.




















Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen