Svensken irene hater snakker endelig.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
RASERI MOT ØVREBØ: Norske Tom Henning Øvrebø ble hundset av Didier Drogba i mai. Foto: AP/Jon Super
UMULIG Å SE HANDSEN? The Times har utarbeidet en grafisk framstillling som frikjenner Martin Hansson. Foto: REUTERS/Charles Platiau
IRSK RASERI: Her er det Sean St Ledger (t.v) og Shay Given som prøver å snakke Hansson til fornuft. Foto: AP/Francois Mori
Se større kart Saint Denis
Martin Hansson så ikke at Thierry Henry var borti ballen med hånda på Stade de France i VM-playoffen onsdag.
- Livet må gå videre
Etter to dager i taushet har den svenske dommeren uttalt seg om kvelden i Paris.
- Livet må gå videre. Jeg skal nok overleve denne stormen også, sier Hanssson til SR Blekinge og legger til at han ikke får lov av Fifa å snakke om selve kampen og den omstridte avgjørelsen.
Resultatet var i hvert fall at Frankrike-spissen fikk servere Willam Gallas 1-1-scoringen - og franskmennene gikk til VM i stedet for Irland.
Det meste av raseriet i etterkant er blitt rettet mot Henry, men Hansson har også fått sitt.
Irland-sjef Giovanni Trapattoni lurte på hvorfor Fifa hadde satt opp en veik dommer til kampen, andre har tatt til orde for at han aldri igjen skal dømme en kamp på internasjonalt nivå.
Inntil videre er Hanson-teamet satt opp på Champions League-kamp 8. eller 9. desember.
Grafikk frikjenner svensken
Til trøst for Hansson viser grafikk i The Times i dag at verken svensken eller hans assistenter hadde mulighet til å spotte at Barcelona-spissen tok ballen med hånda, muligens to ganger.
Svensken er opprinnelig brannmann, og har vært i hardt vær i Europa tidligere. Han mottok drapstrusler etter Steven Gerrards omstridte straffesparkmål mot Atletico Madrid forrige høst.
Der og da fortalte Hansson at han vurderte å legge opp, fordi dommerne bare ble kommentert når de gjorde tabber. Men han la ikke opp, i fortsatt han og gjorde nye brølere.
I sommer lot han blant annet være å godkjenne et åpenbart Kaka-mål for Brasil i Prøve-VM i sommer. Det hevdes i Sverige at Hansson fortsatt skal få dømme kamper i VM neste sommer. Dommeren reagerer sarkastisk på opplysningene.
- Har det stått i avisene? Da må det være sant.
Sted: Saint Denis, Frankrike






















Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen