Scoret Villas siste mot Hull.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
MISSET: Cesc Fabregas så Thomas Sørensen redde forsøket hans fra straffemerket. Foto: EPA/FELIPE TRUEBA
Se større kart Birmingham
(Dagbladet): John Carew satt på benken i 78 minutter mot Hull, men rakk likevel å snike seg med i målprotokollen.
Nordmannen erstattet Emile Heskey i Villa-angrepet og tok straffeansvar da Ashley Young ble felt av keeper Matt Duke.
Og fra 11-meteren er det som regel no nonsense-prinsippet som gjelder for Carew. Han tok rennafart og dæljet ballen midt i mål til 3-0 for vertene.
Villa hadde få problemer med å ta sin sjuende ligaseier for sesongen, og grunnlaget ble lagt den første halvtimen.
På femteplass
Etter 13 minutter var midtstopper Richard Dunne på en visitt oppe i Hull-feltet, og han viste spisstakter da han skjøt kontant i mål via tverliggeren.
Kvarteret senere var kampen så godt som punktert. Keeper Duke klarerte ikke langt nok, Villa tok innkastet raskt og James Milner løftet ballen elegant inn i det tomme buret med utsida av høyrefoten.
Villa passerte Liverpool med seieren, og inntok femteplassen på tabellen.
Rettet opp Fabregas-miss
På Emirates regnet de fleste med at Arsenal ville slå tilbake mot Stoke etter en skuffende uke, som har gitt to 0-3-tap mot henholdsvis Chelsea og Manchester City.
20 minutter var spilt da Andrei Arsjavin danset seg inn i 16-meteren og kroppsfintet Rory Delap, som stakk ut en fot og felte russeren. Han prøvde ikke engang protestere da dommeren pekte på straffemerket, men Thomas Sørensen reddet forsøket fra Cesc Fabregas.
Det skulle likevel bare ta seks minutter før Arsenal var i ledelsen.
Igjen var det Arsjavin som gjorde livet surt for Stoke, og med en smart bredside og lengste hjørnet gjorde han det Fabregas ikke greide - og overlistet Sørensen.
Aaron Ramsey fikk æren av å score Arsenals andre og siste mål drøye 10 minutter før slutt, da han nærmest tuppet ballen i mål fra 16 meter.






















Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen