Duppet av foran tv-en.

Tips oss 2400

Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no

Mer info om tips
NYBAKT PAPPA: Wayne Rooney bar sønnen Kai Wayne da han og kona Coleen (nummer to fra venstre) forlot fødeklinikken i Liverpool 3. november. Foto: Paul Ellis, AFP/Scanpix

NYBAKT PAPPA: Wayne Rooney bar sønnen Kai Wayne da han og kona Coleen (nummer to fra venstre) forlot fødeklinikken i Liverpool 3. november. Foto: Paul Ellis, AFP/Scanpix

Trekningen Rooney gikk glipp av:

Gruppe A:
Sør-Afrika
Mexico
Uruguay
Frankrike

Gruppe B:
Argentina
Sør-Korea
Nigeria
Hellas

Gruppe C:
England
USA
Algerie
Slovenia

Gruppe D:
Tyskland
Australia
Ghana
Serbia

Gruppe E:
Nederland
Japan
Kamerun
Denmark

Gruppe F:
Italia
New Zealand
Paraguay
Slovakia

Gruppe G:
Brasil
Nord-Korea
Elfenbenskysten
Portugal

Gruppe H:
Spania
Honduras
Chile
Sveits
FAKSIMILE: The Suns nettutgave på lørdag.

FAKSIMILE: The Suns nettutgave på lørdag.


(Dagbladet): Fredag kveld satt det fotballgale engelske folk på tuppen av sofasetet og trommet nervøst på bordplate mens de ventet på VM-trekningen.

Landslagsspiss Wayne Rooney var også spent. Sammen med resten av Manchester United-troppen tok han inn på hotell i London fredag ettermiddag, i forkant av lørdagens bortekamp mot West Ham.

Rooney rigget seg til foran tv-en på rommet, men så duppet den nybakte småbarnspappaen av.

- Faktisk sov jeg til klokka ti om kvelden, forteller Rooney til Daily Mail.

Trøtt pappa
- Vi kom til hotellet omkring klokka fem, og jeg la meg på senga for å se på TV. Jeg sovnet, og fant ikke ut hvordan trekningen ble før fem timer seinere, forteller han.

Rooney og kona Coleen ble foreldre til Kai Wayne Rooney for en drøy måned siden, og det er vel ikke utenkelig at den lille pjokken har sin del av skylda for at pappa Rooney duppet av under den spennende trekningen.


England har overbevist under VM-kvalifiseringen, og i det fotballgale landet forventes det som vanlig at heltene deres skal vinne neste sommers VM, slik de gjorde på hjemmebane i 1966 - for bare drøye 43 år siden.

Da Wayne Rooney våknet, fikk han høre av lagkameratene at han i gruppespillet skal spille mot USA, Slovenia og Algerie.

- Bra trekning
En trekning som for eksempel fikk avisa The Sun til å levere den potensielt klassiske overskriften «Den beste engelske gruppa siden Beatles».

Også Rooney synes trekningen var bra for Englands muligheter til avansement, selv om han frykter amerikanerne.


- Det var en god trekning. USA er et bra lag. Jeg så dem slå Spania i Confederations Cup på TV og det blir en vanskelig kamp for oss.

Men Slovenia og Algerie mener han skal være England underlegne.


- Vi bør vinne de to andre kampene. Vi må respektere disse lagene, men det kunne vært verre, sier Rooney.