85-åringen mistenkt og avhøres etter alvorlig trafikkulykke på Heimdal.

Tips oss 2400

Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no

Mer info om tips

Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no

Mer info om tips
To fotgjengere er påkjørt på Heimdal i Sør-Trøndelag. En 85-år gammel mann har ifølge operasjonsleder Leif Berglund i Sør-Trøndelag politidistrikt truffet en eldre kvinne som gikk med rullator og en mann.

Bilder fra stedet viser at ulykka skjedde ved et fotgjengerfelt, men det er ikke kjent om de to fotgjengerne gikk over fotgjengerfeltet da de ble truffet.

- Det er ingen bremsespor på stedet, sier Berglund til Dagbladet.

Tilstanden til den påkjørte mannen er ikke kjent, men kvinnen er svært alvorlig skadd.

- Hun er kritisk skadd. De to er fraktet til St. Olavs hospital, opplyser operasjonsleder Berglund.

Han opplyser at 85-åringen er tatt inn til avhør, og at ulykkas karakter gjør at han har fått beslaglagt førerkortet. Operasjonslederen sier det viktige nå er å sikre tekniske spor på stedet.

- Bilføreren er ansett som mistenkt i saken. Han skal nå først til lege, og Statens Vegvesens ulykkesgruppe kobles inn i saken. Alle bilførere er ansvarlige for å unngå slike ulykker, sier Berglund.


Påkjørselen, som skjedde utenfor politistasjonen på Heimdal, ble meldt til politiet klokken 10.24.


Dagbladet kommer med mer.