Kan stå bak Jeddi-drapet i januar.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
Politiet har pågrepet flere personer de mener står bak drapet på Young Guns-lederen Mohammed Javed på Haugerud i januar, melder VG Nett.
VG Nett melder at to brødre på 32 og 28 år er pågrepet, og siktet for drap. Statusen til en siste, og eldste bror, er uklar.
De tre brødrene har de siste årene drevet sin egen fraksjon i gjengmiljøet etter at de brøt ut av den gamle A-gjengen. Mens brødrene valgte å inngå et samarbeid med B-gjengen, gikk de andre gjengvennene tilbake til Young Guns.
Siden den gang har de to grupperingene vært bitre fiender, og vært involvert i flere voldelige oppgjør.
Ifølge VG Nett mener politiet at brødrene har bestilt drapet, som Stig Millehaugen er siktet for å ha utført. Det skal helt siden drapskvelden ha gått rykter i det kriminelle miljøet om at brødrene sto bak drapet.
Millehaugens forsvarer, advokat Morten Furuholmen, sier til NTB at ikke vet noe om de nye opplysningene som nå er kommet fram.
Oslopolitiet har onsdag kveld ikke bestemt seg for om de ønsker å kommentere saken.
(NTB)




















Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen