Ikke lov å drikke alkohol på skoleområdet.

Tips oss 2400

Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no

Mer info om tips

(Dagbladet): Julebordet i Sunndal som utviklet seg til «knusebord» sist helg var ulovlig, skriver Auraavis.no.

Avisa viser til opplæringsloven paragraf 9.5, der det står: « På grunnskolar og i kombinerte anlegg for skole og andre formål må det ikkje kunne serverast alkohol eller takast med alkohol til nyting under arrangement i offentleg som privat regi.»

Lærere og ansatte ved Sunndal ungdomsskole og kulturskolen, samt inviterte gjester, hadde julebord i ungdomsskolens gamle lokaler. Da festen nærmet seg slutten i 03-tida bestemte tre av festdeltagerne å ta seg opp til lærerrommet. Der kastet de møbler gjennom vinduene.

De tre gjerningsmennene sto i ettertid fram og angret sine synder i lokalpressen.

Gjermund Svinsås, leder for grunnskoletjenesten i Sunndal kommune, innrømmer overfor Aura Avis at han beveget seg helt i grenseland da han tillot å holde julebord i de rivningsklare lokalene.

- Strengt tatt kan en si at julebordet ble avviklet i et skolelokale som var tømt for inventar og som ikke lenger var i bruk, da all undervisningsaktivitet tidligere i uka var flyttet til den nye skolen. Men jeg ser nå at denne begrunnelsen er svært tynn, da arrangementet jo helt klart foregikk på skolens område, sier Svinsås til avisa.