Ikke lov å drikke alkohol på skoleområdet.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
Se større kart Sunndal
(Dagbladet): Julebordet i Sunndal som utviklet seg til «knusebord» sist helg var ulovlig, skriver Auraavis.no.
Avisa viser til opplæringsloven paragraf 9.5, der det står: « På grunnskolar og i kombinerte anlegg for skole og andre formål må det ikkje kunne serverast alkohol eller takast med alkohol til nyting under arrangement i offentleg som privat regi.»
Lærere og ansatte ved Sunndal ungdomsskole og kulturskolen, samt inviterte gjester, hadde julebord i ungdomsskolens gamle lokaler. Da festen nærmet seg slutten i 03-tida bestemte tre av festdeltagerne å ta seg opp til lærerrommet. Der kastet de møbler gjennom vinduene.
De tre gjerningsmennene sto i ettertid fram og angret sine synder i lokalpressen.
Gjermund Svinsås, leder for grunnskoletjenesten i Sunndal kommune, innrømmer overfor Aura Avis at han beveget seg helt i grenseland da han tillot å holde julebord i de rivningsklare lokalene.
- Strengt tatt kan en si at julebordet ble avviklet i et skolelokale som var tømt for inventar og som ikke lenger var i bruk, da all undervisningsaktivitet tidligere i uka var flyttet til den nye skolen. Men jeg ser nå at denne begrunnelsen er svært tynn, da arrangementet jo helt klart foregikk på skolens område, sier Svinsås til avisa.





















Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen