Målfeirende Carew sparket hjørneflagg på tribunen.

Tips oss 2400

Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no

Mer info om tips

    Se større kart Birmingham

    FAKTA

    Aston Villa — Stoke 1-0 (0-0). A: John Carew (61). T: 35.852.
    John Carew spilte 67 minutter som innbytter for Aston Villa.
    (Dagbladet): - Jeg burde kanskje tenkt på at det kan være skummelt når en stor mann som meg sparker til cornerflagget. Og spesielt når det står en liten gutt i hjørnet der. Det landet like ved gutten, men traff han ikke, sier John Carew til Dagbladet.

    Etter kampen løp Villas matchvinner i 1-0 seieren mot Stoke bort til den unge gutten - og sørget for at Villa-supporteren fikk en knall julepresang på forskudd:

    Drakta til John Carew.

    - Så sjokkert ut

    - Han var helt tydelig en fan, for han hadde på seg en skjorte hvor det sto "Carew" på framsida. Da tenkte jeg at han sikkert også kunne tenke seg drakta mi, sier Carew.

    - Klarte han å stotre fram noen ord som takk?

    - He he, nei, han ble helt stum. Han så helt sjokkert ut, stakkars. Men jeg ga han en god klem og ønsket han god jul. Om han ble litt redd da cornerflagget ble sparket til, så fikk han nok en morsom og fin kveld til slutt.

    Formlag

    Carew startet på benken, men kom inn for en skadet Emile Heskey allerede etter 23 minutter. Nordmannen ble matchvinner med sin femte scoring for sesongen, da han headet inn innlegget fra Ashley Young etter 61 minutter.

    Villa har ikke tapt siden de røk 1-2 mot West Ham i London 4. november, og har nå bare Birmingham foran seg på formtabellen i Premier League.

    Villa ligger på fjerdeplass i ligaen, som også gir Champions League-plass. Carew mener de er gode nok til å forsvare den plassen helt inn.

    - Vi har slått de beste lagene i tidligere sesonger også, men vi har aldri klart å følge opp etterpå. Det er forskjellen på 3.-4. og 6.-7. plass. I år ser det ut til at vi endelig skal klare å ta det siste steget. Nå vinner vi kamper som i fjor ville endte uavgjort, sier Carew til Dagbladet.

    Mot Stoke startet 30-åringen nok en gang på benken. Det er sjette gang denne sesongen.

    Totalt har Carew startet ni av 16 kamper for Birmingham-klubben.

    - I en periode var jeg skadet, og da kom Heskey inn. Nå ble Heskey skadet, og så kom jeg inn. Slik vil det være fremover, det vil bli endel bytter i løpet av en sesong, sier han.

    Om interessen fra tyrkiske Fenerbache sier han følgende:

    - De kommer nok til å prøve seg til jul og til sommeren også, men jeg er her, og sånn er det. Jeg er happy her i Aston Villa, sier Carew til Dagbladet.