- Beklager sterkt at jeg ikke får være med på det.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
Se større kart Manchester
- Jeg er ekstremt skuffet over ikke å ha blitt gitt muligheten til å fullføre planene mine for klubben. Jeg satte meg ned og pratet med eierne før sesongen, og vi ble enige om at en plassering blant de seks beste i Premier League eller å ta rundt 70 poeng var en realistisk målsetning. Dette ble også videreformidlet til spillerne, så vi visste alle hvor vi sto, heter det i uttalelsen som er publisert på nettsiden til League Managers Association (LMA).
Selv føler Hughes at han var på god vei til å innfri målsetningene for sesongen. På tross av bare to seirer på de 11 siste kampene, har City god kontakt med lagene som kjemper om den siste Champions League-plassen, og han har også tatt klubben til semifinale i ligacupen mot Manchester United.
- Selvsagt ønsker alle i klubben flere seirer, men vi var absolutt i rute i forkant av min avgang. Bare i det siste har vi tatt strålende seirer mot både Arsenal og Chelsea, skriver Hughes.
- Fikk ikke noe forvarsel
LMA-sjef Richard Bevan gikk knallhardt ut mot Manchester City, og mer enn insinuerte at klubben har ført Hughes bak lyset. Forhandlingene med erstatteren Roberto Mancini ble neppe innledet og fullført i løpet av noen få minutter etter kampslutt. Også Hughes sier han var fullstendig uvitende om at hans dager var talte.
- Jeg ble meddelt avgjørelsen om å heve kontrakten min med umiddelbar virkning etter gårsdagens kamp mot Sunderland. Selv om mediedekningen antydet det motsatte, fikk jeg ikke noe forvarsel om klubbens avgjørelse. Tatt i betraktning av hvor raskt erstatteren min kom på plass, ser det ut til at klubben tok avgjørelsen for en god stund siden, står det å lese på leaguemanagers.com.
Waliseren understreker at klubben ville ha gjort slutt på pokaltørken som har vart siden 1976 dersom han hadde fått lov til å fortsette.
- Jeg er veldig stolt over å ha ledet denne klubben gjennom den største endringsprossessen i klubbens historie. Jeg har alltid vært klar over ansvaret som følger med luksusen det er å ha et betydelig overgangsbudsjett, og jeg er takknemlig for at klubben støttet meg med betydelige investeringer i spillere. Likevel beklager jeg sterkt at jeg ikke får være med på å nyte suksessen som helt sikkert kommer til å komme sett i lys av disse investeringene.
Takker supporterne
«Sparky» håper likevel at etterfølgeren Mancini skal få suksess.
- Jeg mener selv at jeg har opptrådt med verdighet i en periode der presset har vært stort med mye spekulasjoner i media. Jeg ønsker å takke supporterne for støtten deres gjennom oppholdet mitt i klubben, og da i særdeleshet i denne vanskelige tida. Jeg ønsker klubben all mulig suksess i framtida, og særlig i forbindelse med den kommende semifinalen i ligacupen - klubbens første semifinale på 28 år, avslutter Hughes.






















Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen