Kraftig røykutvikling under brann i 9. etasje.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
Se større kart Drøbaksgata
- Det brant i en leilighet i 9. etasje. Det var en del røyk i oppgangene, dermed kom ikke beboerne i etasjene over brannstedet seg ned og måtte bli værende mens slukkingen pågikk. Vi har ikke fått melding om personskader, men to personer ble påsatt oksygenmaske og fraktet gjennom røyken av våre folk, sier vaktkommandør Ronny Skaug ved Oslo brann- og redningsetat til Dagbladet.
Han opplyser at brannen ble slukket klokka 18.40. Det er ikke meldt om alvorlige personskader, men noen få er sendt til sykehus med mulige røykskader.
Det var røyk i store deler av bygget også etter slukkingene, og det er uklart hvor mange av familiene som vil kunne gjenoppta feiringen av julaften hjemme.
- En god del vil trolig få flytte inn igjen, da dette er et ganske nytt bygg med relativt god brannsikring, sier Skaug.
Enkelte av beboerne holdt ennå på med matlaging til julemiddagen da brannen startet.
Brannen skal ha startet i et tørkestativ i den aktuelle leiligheten, men årsaken er foreløpig ikke kjent.






















Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen