Har sendt brev til klubbstyret, ifølge lokalavisa.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
Se større kart Fredrikstad
Den tynnslitte tilliten hos spillere, administrasjon og sportslig apparat skal ha ført til at Henriksen i et notat til styret ber om å få gå i sluttforhandlinger med Nordlie og hans assistent Arne Kristian Hanssen.
- Som daglig leder i klubben har jeg gitt klubbstyret (med kopi til Sport AS-styret) en oppsummering av situasjonen. Dette er et internt dokument til styret og kan derfor ikke kommenteres ytterligere, skriver FFK-direktøren i en tekstmelding til avisen.
Mistillit
I november ble det kjent at 14 av FFK-spillerne er misfornøyde med Tom Nordlies trenerstil. Ifølge lokalavisa skal samtlige spillere, med unntak av to, ha gitt uttrykk for mistillit.
Forsvarskjempe Pål Andre Czwartek uttalte kort etter til Dagbladet at Nordlies lederstil skaper frykt, og han var særlig bekymret for de yngre spillerne i klubben.
- Kanskje kan det være greit å starte med blanke ark. Nordlie har absolutt sine positive sider. Men spillerne har hatt problemer med å takle atferden hans. Han har en lederstil som skaper frykt. Blant annet kan han skjelle ut folk i åpent landskap, sa Czwartek blant annet, som sendte et åpenhjertig avskjedsbrev til klubbledelsen på vei ut av FFK.
I desember var det veteran Hans Erik Rambergs tur til å lufte misnøye.
På direkte spørsmål fra en FB-leser om hvorvidt Tom Nordlie er rett mann for Fredrikstad svarte Ramberg:
- Sånn dagens hovedtrener har ledet og håndtert spillergruppen i den tiden vedkommende har vært her, må svaret mitt bli nei. Jeg kan ikke stå inne for den type ledelse som har blitt praktisert for å unngå nedrykk. Dette har jeg også forklart ledelsen i FFK.
Sponsorer trekker seg
Ramberg måtte senere stå skolerett for FFK-ledelsen, men i notatet som Runar Henriksen nå har sendt, skal denne type misnøyen ha blitt grundig oppsummert.
Ifølge Fredrikstad Blads versjon av notatet skal samtlige ansatte i administrasjonen også ha uttrykt sin misnøye med hovedtreneren, markeds- og salgsavdelingen skal ha informert om at flere sponsorer har trukket seg på grunn av den sportslige ledelse, og en av hovedaksjonærene i klubben skal ha vedtatt at de ikke vil legge mer penger på bordet så lenge Nordlie og Hanssen er ansvarlige.
Kostnadene rundt Tom Nordlies lønnsavtale skal også være et sentralt tema. Ifølge hegnaronline.no har Nordlie allerede tjent en halv million på FFK-jobben.
Trenerforeningen med Teddy Moen i spissen har samtidig reagert kraftig på måten Nordlie har blitt behandlet av spillergruppa i Fredrikstad, spesielt på avskjedsbrevet fra Pål André Czwartek, som sto på trykk i Fredrikstad Blad.
- Jeg synes det svekker kraften i brevet, når man sannsynligvis veldig bevisst har gått rett til media med det. Det vitner om en kampanje der treneren bakvaskes. For hvordan skal en trener egentlig kunne stå imot den type metoder? Jeg er veldig kritisk til den siden av det, sa Moen til Dagbladet.
Fredrikstad rykket som kjent ned til Adeccoligaen etter et sviende kvaliktap for naborival Sarpsborg 08, og sliter også med økonomiske problemer.
Tom Nordlie har foreløpig ikke besvart Dagbladets henvendelser i formiddag.





















Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen