Selvmordsbomber angrep volleyballturnering.

Tips oss 2400

Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no

Mer info om tips
MISTENKER TALIBAN-GRUPPERING: Det lokale politiet mistenker at angrepet var et motangrep i den pågående offensiven mot militante grupperinger i regionen. Foto: SCANPIX

MISTENKER TALIBAN-GRUPPERING: Det lokale politiet mistenker at angrepet var et motangrep i den pågående offensiven mot militante grupperinger i regionen. Foto: SCANPIX

MANGE SKADD: Her sitter en lokal innbygger ved siden av en av de skadde på det lokale sykehuset. Foto: SCANPIX

MANGE SKADD: Her sitter en lokal innbygger ved siden av en av de skadde på det lokale sykehuset. Foto: SCANPIX

    Se større kart Lakki Marwat

    Værmelding for Lakki Marwat

    I dag I morgen Tirsdag Onsdag
    Sol38°Lettskyet40°Sol42°Lettskyet42°

    (Dagbladet): Minst 70 personer er drept i et selvmordsangrep under en volleyballkamp nord i Pakistan fredag. Angrepet skjedde i dag i byen Lakki Marwat, ikke langt fra Sør-Waziristan.

    Innbyggerne så en kamp mellom to lokale lag da en person kjørte en SUV inn i menneskemengden før han sprengte seg selv, forteller det lokale politiet. Både barn og eldre mennesker skal ha være blant de drepte og skadde, melder nyhetsbyrået Reuters.

    Det skal ha vært et kjøretøy til i området.

    - Vi tror dette kjøretøyet kan bli brukt til et nytt angrep et annet sted, sier den lokale politisjefen til Reuters.

    Området har vært en base for militante islamister. De lokale innbyggerne startet en egen milits og jaget de militante islamistene ut av området.

    Dette angrepet ser ut som en hevnaksjon etter at islamistene ble jaget ut, sier politisjefen.

    Offensiven mot Taliban-grupperinger har pågått siden oktober, og til nå skal motangrep ha krevd mer enn 500 liv, melder AP.


    Denne gang var målet en volleyballturnering.

    Gjerningsmannen kjørte en bil ut på bana, og sprengte eksplosivene der.

    Minst 70 personer skal være drept i aksjonen, og tallet forventes å stige.

    Ladningen var såpass kraftig at flere hus i nærheten skal ha kollapset, og politiet frykter at ytterligere offere ligger omkommet i ruinene.