Mer enn 50 personer barket sammen.

Tips oss 2400

Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no

Mer info om tips

Værmelding for Larvik

I dag I morgen Tirsdag Onsdag
Sol22°Skyet21°Lett regn14°Lettskyet15°

Over 50 personer deltok i et masseslagsmål utenfor en bar i Larvik natt til søndag.

Politiet i byen måtte gi opp å skille skyldige fra uskyldige da to grupper, begge av kurdisk opprinnelse, barket sammen ved utestedet «Stikkans Bar» i Larvik ved 2.30-tiden natt til søndag.

Tidligere på natten hadde politiet oppløst en krangel utenfor et annet utested i byen, men i løpet av en halv time hadde begge partene samlet sammen familiemedlemmer.

- Dette utviklet seg til et masseslagsmål med opp til 50 involverte. Politiet hadde ikke mulighet for å skille ut de skyldige og konsentrerte seg om å gjenopprette ro og orden, står det i politiets medielogg.

Politiet kjenner ikke bakgrunnen for at slagsmålet oppsto. Flere politipatruljer rykket ut til stedet for å ta kontroll over situasjonen. Parten ble pålagt å forlate byen

- Når slike ting skjer er det viktig for politiet å hindre at konflikten tar helt av. Vi sørget for å spre partene, men det var umulig for oss si hvem som hadde startet det hele, sier operasjonsleder Jam Kristian Johnsen i Vestfold politidistrikt til NTB.

Det er ikke meldt om alvorlige skader etter slåsskampen. (NTB)