Mer enn 50 personer barket sammen.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
Se større kart Larvik
Over 50 personer deltok i et masseslagsmål utenfor en bar i Larvik natt til søndag.
Politiet i byen måtte gi opp å skille skyldige fra uskyldige da to grupper, begge av kurdisk opprinnelse, barket sammen ved utestedet «Stikkans Bar» i Larvik ved 2.30-tiden natt til søndag.
Tidligere på natten hadde politiet oppløst en krangel utenfor et annet utested i byen, men i løpet av en halv time hadde begge partene samlet sammen familiemedlemmer.
- Dette utviklet seg til et masseslagsmål med opp til 50 involverte. Politiet hadde ikke mulighet for å skille ut de skyldige og konsentrerte seg om å gjenopprette ro og orden, står det i politiets medielogg.
Politiet kjenner ikke bakgrunnen for at slagsmålet oppsto. Flere politipatruljer rykket ut til stedet for å ta kontroll over situasjonen. Parten ble pålagt å forlate byen
- Når slike ting skjer er det viktig for politiet å hindre at konflikten tar helt av. Vi sørget for å spre partene, men det var umulig for oss si hvem som hadde startet det hele, sier operasjonsleder Jam Kristian Johnsen i Vestfold politidistrikt til NTB.
Det er ikke meldt om alvorlige skader etter slåsskampen. (NTB)






















Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen