Mistenker råtne egg i sin egen Kina-kurv.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
Se større kart Beijing
Google undersøker om noen av selskapets ansatte i Kina hjalp hackere innlede et omfattende datainnbrudd mot den amerikanske nettgiganten, ifølge Wall Street Journal.
Anonyme kilder sier til avisen at noen av Googles rundt 700 ansatte i Kina har mistet tilgangen til selskapet interne nettverk mens etterforskningen pågår.
Det er ikke klart om Google har funnet bevis for at noen av de ansatte har stjålet opphavsbeskyttede produkter fra Google eller bidratt til hackernes forsøk på å bryte seg inn i gmail-kontoene til flere kinesiske menneskerettighets- aktivister.
I kjølvannet av datainnbruddet har Google kunngjort at selskapet vurderer å trekke seg fra det kinesiske markedet og ikke lenger vil finne seg i kinesiske krav om sensurering av internett.
(NTB-AFP).




















Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen