- Spillere krangler hele tida.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
BA OM MER OVERTID MOT CITY: Alex Ferguson mener det er vanlig for å spillere å krangle. Selv har han en tendens til å krangle om overtid. Foto: EPA/Nick Wilkinson
TEVEZ-SINNE: Carlos Tevez har i flere intervjuer sagt sin mening om Gary Neville. Her ble han byttet ut i 2-1-seieren mot United i den første ligacupsemifinalen. Foto: AP/Jon Super
Se større kart Manchester
Siden har den lille argentineren gått i strupen verbalt på United-veteranen. Først fikk 34-åringen høre at han ikke viste respekt og ikke kjenner til hvorfor Tevez stakk fra United.
Så slo Tevez til i et argentinsk radio-intervju, der han stemplet Neville som en «idiot og en støvelslikker».
Det var selvsagt manager Alex Fergusons fottøy argentineren hadde i tankene.
I dag ble Ferguson konfrontert med både Nevilles ufine finger og Tevez' uttalelser. Det var han ikke så veldig lysten på å diskutere.
- Jeg er ikke interessert. Carlos Tevez er ikke vår spiller lenger, og jeg har ingenting å si om dette, sier Ferguson.
Før han sa litt likevel.
- Spillere krangler med hverandre hele tida. De går løs på hverandre gang på gang. Det er ikke noe tema for meg, vi er ferdig med det.
Det engelske fotballforbundet bekreftet onsdag at Nevilles oppførsel skal granskes. Ifølge Daily Express slipper United-backen unna straff, fordi TV-bildene ikke er entydige. Dessuten taler det til Nevilles fordel at han ikke fornærmet publikum, bare en motspiller.
Ferguson og Neville var begge to på United-benken, hele kampen, og sjefen akter ikke å kritisere spilleren som ikke har spilt for noen annen klubb enn United.
- Jeg er ikke skuffet over Garys oppførsel. Jeg så ikke gesten hans.





















Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen