20 personer er skadd. Minst to fryktes omkommet.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
SLOKKER: Brannmannskaper forsøker å slokke brannen som ble startet av en gasseksplosjon. foto: EPA
Se større kart Liège
Minst 20 personer er skadd og fraktet til sykehus, men det befinner seg fortsatt personer inne i den sammenraste bygningen.
Eksplosjon
Forut for kollapsen, som skjedde ca klokka 2 på natten ble det hørt en høy eksplosjon. De første meldingene fra stedet var at to bygninger var kollapset, men dette viste seg å ikke stemme.
Ifølge Reuters mistenker man at det har skjedd en gasslekkasje. Redningsmannskaper søker nå gjennom bygningen på leting etter overlevende.
Ifølge ordfører Willy Demeye er to personer kritisk skadd, og minst to fanget inne i bygget.
- Brannmannskapene leter nå etter mennesker som fortsatt er inne i bygningen. Eksplosjonen skjedde i sentrum av byen. Flere andre bygninger er også skadd, og ifølge borgermesteren er det fare fore at flere av dem kan kollapse.
Store skader
Rednings- mannskapene forsøker å komme lettere til ved å grave en tunnel fra en annen gate, skriver de Staandard. Eksplosjonen var så kraftig at den blåste ut vinduer i rådhuset som ligger 100 meter unna. De to bygningene har mellom 10-12 leiligheter hver. 50 personer ble evakuert.
— Jeg trodde at det var en bombe. Skadene var store. Vi så huset i flammer og folk inni som skrek, forteller den belgiske politikeren Christine Defraigne som ble vitne til dramaet, skriver NTB.
• Er du i nærheten av ulykkesstedet? Tips oss på 24 00 00 00, 2400@db.no eller send mms til 2400.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no




















Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen