Arrestasjoner etter myntkasting.

Tips oss 2400

Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no

Mer info om tips
STYGGE SCENER: Craig Bellamy gikk ned for telling da han ble truffet i hodet av en mynt ute ved cornerflagget på Old Trafford. Synderne som blir tatt, evt idiotene, slipper aldri inn igjen på Manchester Uniteds hjemmebane.Foto: SCANPIX/EPA/Magi Haroun

STYGGE SCENER: Craig Bellamy gikk ned for telling da han ble truffet i hodet av en mynt ute ved cornerflagget på Old Trafford. Synderne som blir tatt, evt idiotene, slipper aldri inn igjen på Manchester Uniteds hjemmebane.
Foto: SCANPIX/EPA/Magi Haroun

TOK AFFÆRE: United-målvakt Edwin van der Sar stilte seg opp mellom Bellamy og fansen for å hindre flere prosjektiler.Foto: SCANPIX/REUTERS/Phil Noble

TOK AFFÆRE: United-målvakt Edwin van der Sar stilte seg opp mellom Bellamy og fansen for å hindre flere prosjektiler.
Foto: SCANPIX/REUTERS/Phil Noble

(Dagbladet): Manchester United kan trolig vente seg reaksjoner fra FA etter at Craig Bellamy ble truffet av gjenstander kastet fra tribunen under kampen mellom United og City i går kveld.

Mynter og flasker føk rundt hodet på Bellamy, og United-keeper Edwin van der Sar begrenset til alt hell skadeomfanget ved å stille seg beskyttende opp foran waliseren som hadde tatt telling.

Ifølge Independent er en av de 11 som ble arrestert i forbindelse med rivaloppgjøret i går kveld tatt for å ha kastet en flaske og mynter mot City-spissen.

De ti andre er tatt for ulike lovbrudd, og kommer på toppen av de 29 som ble arrestert før kampen, blant annet i forbindelse med møtet i forrige uke.

- Arrestasjonene vi har gjort, og samarbeidet med de to klubbene, har gitt gode resultater. De aller fleste supporterne har tatt våre forhåndsbeskjeder på alvor, og gjort det mulig å huske en kveld med god sikkerhet for god fotball, sier Ian Hopkins i Manchester-politiet.

Dommer Howard Webb sørget for ekstra sikkerhet rundt hjørneflagget der Craig Bellamy ble truffet, og Manchester United varsler nå strenge sanksjoner mot de som sto bak.

- Våre sikkerhetsfolk tror at gjerningsmennene ble identifisert og arrestert. De kan regne med å bli utestengt fra Old Trafford på livstid, sier en talsmann for klubben til Guardian.

Også i september-møtet mellom lagene ble en City-spiller truffet av gjenstander som ble kastet fra tribunen. Carlos Tevez var målet den gang, men det gikk utover Javier Garrido.

Forrige uke ble dessuten Patrice Evra truffet av en lighter kastet av en City-supporter på City of Manchester Stadium.