Dansk politi mistenker faren.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
Dansk politi mistenker at barnas far står bak ugjerningen.
- To personer er drept, begge barn. En middelaldrende mann, som vi antar er faren, er hardt kvestet, sier politiinspektør Klaus Munk Nielsen ved Midt- og Vestsjællands Politi til ekstrabladet.dk.
Ifølge avisa Politiken var det moren som kom hjem og oppdaget det grufulle som hadde skjedd og fikk varslet politiet.
- Hun kom hjem og fant dem. Hun er selvfølgelig dypt rystet og får den hjelp som hun har behov for, sier vaktsjef Jan Sommer til avisa.
En kilde sier til Ekstra Bladet at moren hadde gått fra barnefaren kort tid før den tragiske hendelsen. Villaen deres skal nå være lagt ut for salg. Disse opplysningene er foreløpig ikke bekreftet av politiet.
Den hardt skadde mannen er innlagt på sykehus og vil i morgen bli fremstilt for fengsling. Politiets teori er at mannen forsøkte å ta sitt eget liv.
Dansk politi sier fengslingsmøtet trolig vil foregå uten farens tilstedeværelse. Han blir operert for skadene han er påført.
- Vi tror det er faren som har drept sine to barn, sier politiet.

















Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen