Flyet landet på Gardermoen militære flyplass i formiddag.

Tips oss 2400

Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no

Mer info om tips
MAZAR-E SHARIF, AFGHANISTAN 20100128.
Båren med Claes Joachim Olsson bæres ut til et fly i Mazar-e Sharif torsdag. Olsson omkom da panservognen han førte ble rammet av en veibombe mandag.
Foto: Rune Haarstad / FORSVARET / Scanpix

MAZAR-E SHARIF, AFGHANISTAN 20100128. Båren med Claes Joachim Olsson bæres ut til et fly i Mazar-e Sharif torsdag. Olsson omkom da panservognen han førte ble rammet av en veibombe mandag. Foto: Rune Haarstad / FORSVARET / Scanpix

DREPT: 22 år gamle Claes Joachim Olsson ble drept av en veibombe i Afghanistan tirsdag.
Foto: FORSVARET / Scanpix

DREPT: 22 år gamle Claes Joachim Olsson ble drept av en veibombe i Afghanistan tirsdag. Foto: FORSVARET / Scanpix

(Dagbladet): Flyet med båren til den drepte soldaten Claes Joachim Olsson (22) har landet i Norge.
Det landet på Gardermoen militære flyplass i formiddag.

I en kort seremoni på Gardermoen militære flyplass vil Olssons familie, forsvarsledelsen og representanter for Telemark bataljon være med på å ta imot båren med den drepte soldaten.
Utenriksminister Jonas Gahr Støre representerer regjeringen under seremonien.

Olsson ble  drept av en veibombe i Ghowrmach-distriktet i Afghanistan mandag morgen.

Olsson var vognfører på en CV9030 stormpanservogn.

Infanterienheten han tilhørte var på vei for å møte soldater fra den afghanske hæren for å gjennomføre felles patruljer i området.

To andre norske soldater var i vognen og fikk lettere skader.

- Bomben var trolig nedgravd og utløst av en trykkplate og var sannsynligvis plassert av styrker som ønsker å gjøre opprør mot de afghanske styresmakter, sa kontreadmiral Trond Grytting til Dagbladet mandag.