Men Capello kan få problemer med å finne erstatter.

Tips oss 2400

Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no

Mer info om tips
Hull - Chelsea 1-1.

(Dagbladet): Landslagssjef Fabio Capello vil avgjøre innen fredag om John Terry får fortsette som kaptein for England, skriver Guardian.

Capello, som har fått all makt av det engelske fotballforbundet til å bestemme i saken, kommer tilbake til landet denne uka, etter å ha blitt kneoperert i Sveits.

- Jeg vet alt. Jeg kan ikke si noe nå, men jeg vil være tilbake torsdag, sier landslagssjefen.

Stjernene vil ikke overta


Underveis har Capellos høyre hånd Franco Baldini tatt ansvaret for å snakke med Terry og Wayne Bridge, som er hovedaktørene i utroskapsdramaet som kan bli en stor distraksjon for England i oppladningen til sommerens VM.

Og etter selv å ha snakket med de to, vil Capello bestemme seg for om John Terry kan fortsette som kaptein, noe blant andre sportsminister Gerry Sutcliffe har satt spørsmålstegn ved.

Men det kan bli en utfordring å finne en erstatter for Terry.

Ifølge Evening Standard har nemlig både Frank Lampard, Steven Gerrard og Wayne Rooney gitt uttrykk for at de ikke vil være komfortable med å overta for Chelsea-kapteinen.

PR-råd


John Terry har som sin påståtte elskerinne hyret inn profesjonell hjelp for å takle mediehysteriet som har oppstått i England etter avsløringene om at han skal ha satt barn på sin tidligere lagkamerat Wayne Bridges kjæreste.

Tidligere News of the World-redaktør Phil Hall, som tidligere blant annet har representert Paul McCartneys eks-kone Heather Mills, har fått ansvaret for å styre Terry gjennom stormen, skriver Guardian.

Vanessa Perroncel er for tida i forhandlinger med britisk media om prisen på sin versjon av affæren. Høyeste bud lå for noen dager siden på omlag 2,3 millioner kroner.

Samtidig ble det i dag antydet at enda en Premier League-stjerne kan ha hatt et forhold med den franske undertøysmodellen, i samme periode som hun traff John Terry.

Vurderer FA Cup-fri


I dag møttes også Wayne Bridge og Perroncel for første gang siden saken ble kjent i England.

- Han har ringt henne mye, men dette er første gang de har sett hverandre siden fredag, sier Perroncels PR-rådgiver Max Clifford til The Sun.

- Det var et veldig følelsesladet gjensyn. Det har vært opprørende for begge to, og de er bestemte på at de må beskytte sønnen Jaydon så mye som mulig, sier Clifford.

For Fabio Capello er hovedutfordringen i tillegg til kaptein-diskusjonen å få Wayne Bridge til å ville fortsette på landslaget.

John Terry vurderer samtidig om han vil droppe Chelseas FA Cup-kamp 14. februar, for å pleie forholdet til kona Toni.