Politiet vil nå fram til avsidesliggende steder i dag.

Tips oss 2400

Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no

Mer info om tips
FORTSATT SAVNET: Faiza Ashraf (26) er fortsatt ikke funnet. FOTO: Politiet/Privat

FORTSATT SAVNET: Faiza Ashraf (26) er fortsatt ikke funnet. FOTO: Politiet/Privat

Værmelding for Asker

I dag I morgen Tirsdag Onsdag
Sol26°Skyet20°Halvskyet14°Halvskyet15°

ASKER (Dagbladet.no) Politiet leter på fjerde dagen etter den savnede Faiza Ashraf som skal ha blitt bortført fra en bussholdeplass i Fossveien i Bærum 3. februar.

I dag tar politiet i bruk snøscootere i søket for å kunne nå fram til avsidesliggende områder. Letemannskaper møtte opp ved Nasjonalt utdanningssenter for samfunnssikkerhet og beredskap (NUSB) i Heggedal klokka 10 i dag for å starte søket.

- Vi leter vidt og bredt scooter og bil, sier Torgeir Lindestad fra Asker og Bærum politidistrikt til Dagbladet.

Politiets scooterpatrujle har blant annet med seg båre og brekkjern.

Innsatsleder på stedet, John Olav Svartås, forteller at politiet også sjekker aktuelle adresser og hytter i dag.

- Vi gjør dette i håp om å finne henne, men også for å kunne utelukke at hun ikke er der, sier Svartås.

Årsaken til at politiet leter her på grunn av at de siste bevegelsene til mobiltelefonen til Faiza stopper ved Dikemark.

- Vi gir oss fortsatt ikke helt med dette området, sier innsatslederen.

Han ber hytteeiere i området fra Røyken til Asker og fra Dikemark til Heggedal om å sjekke hyttene sine.

- Mange hytter er ikke bebodd på denne tiden. Flere har sommerhytter og disse har vi ikke så god kontroll på, sier Svartås.