Stoke-stopper gikk gråtende av banen etter taklingen.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
SJOKKERTE: Medspillere og motspillere holdt seg sjokkerte foran øynene etter taklingen. Noen av Arsenal-spillerne var rasende. Foto: Jon Super / AP.
OPPGITT: Arsenal-sjef Arsene Wenger ristet oppgitt på hodet mens Ramsey ble båret av banen. Wenger har tidligere gått hardt ut mot Stokes hardtspillende stil. Foto: AP.
UKAS XXLARS-QUIZ
Send svaret til lkv@dagbladet.no med navn og adresse, og du kan vinne kampprogrammet fra Champions League-finalen mellom Manchester United og Barcelona.
Se større kart Stoke
Etter Chelseas hjemmetap mot City var det ekstra viktig at Arsene Wengers menn spiste innpå forspranget mot Chelsea.
Det greide Gunners, uten at det er seieren som kommer til å prege overskriftene på balløya.
Dramatikken utspant seg nemlig for alvor etter 66 minutter.
Stoke-stopper Ryan Shawcross taklet Aaron Ramsey (19) knallhardt, og etterlot Arsenal-talentet liggende med alvorlig skade.
TV-produsenten viste ikke repriser av hendelsen, og kampen ble stoppet i fem minutter.
Ny Eduardo-skade
Stopperen fikk rødt kort, og gikk gråtende av banen mens ansiktsuttrykkene ute på Britannia sa alt.
Vermaelen og Fabregas så rystede ut, og også Stoke-spillerne ristet også på hodet av det som har skjedd da 19-åringen ble fraktet av banen med surstofftilførsel.
- Vi vet hva vi kan vente fra andre lag, men nå har vi mistet tre spillere på fem år på grunn av grusomme taklinger.
- Jeg nekter å tro at det er tilfeldigheter når man blir truffet så mange ganger som oss, sier Wenger, ifølge BBC.
Skaden lignet desverre på det Eduardo gjennomgikk mot Birmingham i fjorårssesongen.
Den gang brakk brassekroaten foten tvert av, og måtte ha et års skadeavbrekk.
- Vi lærte av det da det skjedde med Eduardo. Den dagen tapte vi ligaen. I dag viste karakter, sier Arsenal-kaptein Cesc Fabregas.
Stoke tok ledelsen
Hjemmelaget tok ledelsen etter åtte minutter.
Scoringen var klassisk Stoke-merke.
Rory Delap kastet langt, ballen ble stusset videre til Danny Pugh på bakerste. Han pirket ballen i mål fra kort hold.
Etter litt over halvtimen spilt svarte Arsenal.
Cesc Fabregas slo inn, og der ruvet Arsenals farligste hodespiller i lufta.
Dansken Niklas Bendtner header nydelig inn Arsenals utligning bak landslagskollega Sørensen.
Flere straffesituasjoner
Fire minutter etter pause ble nevnte Aaron Ramsey snytt for en soleklar straffe.
Waliseren vendte bort Stoke-forsvaret, og ble felt av Faye bakfra innenfor.
Dommer Walton vinket spillet videre.
Det gjorde han ikke etter 90 minutter, da Bendtner sendte ballen i hånden på målscorer Pugh.
Fabregas satte straffen sikkert til høyre for Sørensen, før Thomas Vermaelen, med sitt syvende mål for sesongen, satte spikeren i den berømte kista to minutter på overtid.
Seieren betyr at Gunners for alvor puster Chelsea i nakken. Nå er Wengers menn tre poeng bak gullplass.
- Jeg er stolt og trist på en gang på grunn av det som skjedde med Aaron Ramsey.
- Nå må han overføres til London for å se om han trenger akuttoperasjon. Vi vet ikke hvor lenge han blir ute, men det er garantert langvarig, sier Arsene Wenger.





















Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen