Avdøde visste ikke at en notorisk kriminell kom mot ham, hevder politisjefen.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
Se større kart Kristiansand
Bilen traff ham da politimannen var i ferd med å legge ut ei spikermatte i forbindelse med en biljakt på E18 utenfor Grimstad.
Var ikke orientert
Ifølge politimester Kirsten Lindeberg i Agder politidistrikt visste ikke avdøde at 27-åringen som kom mot ham var en kjenning, dømt en rekke ganger.Som Dagbladet allerede har omtalt, ble bilen 27-åringen brukte, truet fra en kvinne i Drammen med kniv i går kveld.
- Dette visste ikke politifolkene som var ute på rutineoppdrag, hevder Lindeberg.
Godt likt
Politimannen (48) etterlater seg kone og tre barn.- Det er min tøffeste dagen i mitt politiliv, sa stasjonssjef Steven Hasseldal under pressekonferansen som nylig ble avholdt i Kristiansand.
Politimannen ble meid ned ved avkjørselen til Rykene klokka 03.35. Klokka 05.30 fikk kollegene beskjed om at politimannen var død.
- Han var en ener, sier Hasseldal.
Politimester Kirsten Lindeberg i Agder politidistrikt omtaler den avdøde politimannen som en operativ og dyktig kollega.
Den pågrepne 27-åringen er foreløpig siktet for uaktsomt drap.




















Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen