Tre menn dømt for bedrageri.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
BEVIS: Denne bankterminalen ble beslaglagt i etterforskningen. Maskinen hadde blitt manipulert slik at magnetstripen til kortene som er blitt dratt gjennom den har blitt kopiert. Foto: HANS-MARTIN THØMT RUUD
Tredjemann, som ifølge dommen skaffet utstyret som ble brukt, fikk den strengeste straffen av de tre, med tre års fengsel. Alle de tiltalte tok betenkningstid etter å ha mottatt dommene, skriver Aften.
De tre svindlet ifølge dommen til seg 2,5 millioner kroner. De må betale tilbake pengene til bankene, som allerede har erstattet kundenes tap.
Tiltalen omfattet bedrageri eller forsøk på bedrageri med 300 kort, men ifølge avisa var det faktiske tallet 900 kort.
De 900 kortene ble kopiert, og en del av de falske kortene som ble laget, ble brukt til å ta ut penger, hovedsakelig i minibanker i London og i Canada i fjor.
(NTB)



















Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen