Nå svirrer ryktene om Woods comeback.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
BAY HILL: Ifølge The New York Post vil Tiger Woods spille Bay Hill Invitational i Orlando. Her møter han fansen i Bay Hill i 2006. Foto: Arnt E. Folvik / Dagbladet
Bør Woods gjøre comeback nå?
SKANDALE: Tiger Woods har innrømmet utroskap med kona, svenske Elin Nordegren. Foto: REUTERS/Hans Deryk/Scanpix
Tiger Woods-skandalen
• Det har etter episoden kommet fram at Woods har vært utro mot sin kone, svenske Elin Nordegren.
• Flere sponsorer har trukket seg fra samarbeidet med Woods.
BEKLAGET: Tiger Woods på en pressekonferanse 19. februar. Foto: Sam Greenwood/Getty Images/AFP/SCANPIX
Den etterhvert så omstridte golfstjernen har brukt de siste to ukene til å trene sammen med treneren Hank Haney, ifølge to personer med nær kjennskap til Woods planer.
Den tidligere Bush-talsmannen Ari Fleischer, som skal ha blitt hyret inn av Tiger Woods som PR-konsulent, sier til CBS News at han verken kan bekrefte eller avkrefte opplysningene.
- Han og Fleischer la denne uka en strategi på hvordan de ville håndtere comebacket i Bay Hill om to uker.
The New York Post skriver at Palmer selv skal ha fortalt nære venner at Woods definitivt vil delta. Dessuten skal arrangørene være klare til å ta i mot et unormalt stort medietrykk.
Ifølge nyhetsbyrået Associated Press vil han ikke returnere til golf-karrieren før Augusta National-mesterskapet i april.
Uansett betyr det at det ikke er lenge til vi trolig får se golfstjernen i gang med det han i utgangspunktet er kjent for - å spille golf på toppnivå.
Woods har ikke spilt siden 15. november, da han vant mesterskapet i Australia som sin 82. seier. 12 dager etterpå krasjet han SUV-en sin i et tre utenfor hjemmet sitt - som førte til en rekke utroskapsavsløringer/rykter.
19. februar møtte han pressen, og innrømmet at berømmelsen hadde gått ham til hodet.
- Mange av dere er mine venner, men har grunn til å skamme seg over meg. Jeg er utrolig lei meg for min egoistiske oppførsel. Jeg var utro. Det er bare jeg som har skylden. Jeg overbeviste meg selv om at reglene ikke gjaldt for meg. Jeg tenkte bare på meg selv, innrømte Woods.





















Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen