Meide ned to på fortau etter det politiet betegner som grovt uaktsom kjøring.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
Se større kart Trondheim
- Det ser ut til at to 18 år gamle kompiser er kommet kjørende etter hverandre like utenfor Trondheim sentrum. Begge hadde passasjerer i bilen. Den ene la seg ut til høyre, i kollektivfeltet, og forsøkte å kjøre forbi, i høy fart forteller vitnene. På et eller annet vis er han kommet opp på fortauet og tatt med seg en lyktestolpe og to fotgjengere før ferden endte på taket, forteller operasjonsleder Astrid Metlid.
Føreren fikk førerkortet beslaglagt etter vitneavhør, og utvidet blodprøve ble også tatt av han. Nå kan han vente seg etterspill.
- Jeg synes det er grovt uaktsomt å kjøre på en sånn måte, på et slik føre. Det hører ingen plass hjemme. Her i Trøndelag har det vært vanskelige føreforhold i hele helga, og det har ikke denne føreren tatt til etterretning overhodet. Respektløst, rett og slett, sier operasjonslederen.
De to på fortauet ble fraktet til St. Olavs hospital. Sjukehuset opplyser at tilstanden til den ene, en 25 år gammel mann, er alvorlig, men stabil. Tilstanden for den andre, en mann på 27 år, er lett til moderat, og også stabil.
Begge fikk bruddskader i beina.
Politiet fikk melding om hendelsen 20.55, og ulykken skjedde i Elgesetergata, om lag en kilometer utenfor sentrum.




















Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen