Glimt-spiller tålte ikke nyhetssak om karikaturplakat.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
Det skriver AN.no selv i dag. Hamoud har nektet å uttale seg til avisa siden den aktuelle nyhetssaken, og vil heller ikke fortelle om bakgrunnen for boikotten eller hvor lenge den skal vare.
Bodø/Glimt-direktør Bjørn Tore Hansen bekrefter imidlertid at bildet av karikaturen er årsaken til enmannsaksjonen.
- Jeg kan bekrefte at Mounir Hamoud har informert oss om sitt syn i denne saken. Vi synes selvsagt det er beklagelig at en av våre spillere ikke ønsker å uttale seg til lokalavisa. Når det er sagt, så velger vi som klubb å respektere Hamouds syn. Han er en troende muslim og følger sine leveregler, sier Hansen til AN.
Det omstridte bildet ble trykket i Avisa Nordland da bodøpolitiet rykket ut for å fjerne et ulovlig plassert banner med en barnlig versjon av den mest kjente danske Muhammed-karikaturen, denne gangen med en pistol i den ene hånda og ei flaske i den andre i tillegg til bombe i turbanen.
Avisa var forberedt på reaksjoner etter dekningen av nyhetssaken, men sjefredaktør Jan-Eirik Hanssen mener Bodø/Glimt bør vurdere retningslinjene sine.
- Vi har ytringsfrihet, og som privatperson har Mounir Hamoud også en rett til ikke å ytre seg. Men som fotballspiller i Glimt har han en offentlig rolle, og det gjør det problematisk at han som spiller ikke ønsker å uttale seg til oss, sier Hanssen til egen avis.



















Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen