Svindlere i Larvik slo til i London.

Tips oss 2400

Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no

Mer info om tips

Værmelding for Larvik

I dag I morgen Tirsdag Onsdag
Sol21°Skyet20°Halvskyet14°Lettskyet15°


(Dagbladet): Bankkortsvindlere  er i gang i igjen. Nå er det minibankkunder i Larvik som plutselig oppdaget at de er blitt minst 100 000 kroner.

Svindlere har hatt såkalt skimmingsutstyr i en minibank i Haralds gate i periode 24. til 31. mars.

Sist fredag, 10. april, har noen tatt ut rundt 100 000 kroner fra flere minibanker i London med kopier av kort til bankkunder som var i minibanken i Larvik dagene før påske.

Politiet fikk sju anmeldelser fra svindlede bankkunder fredag og ytterligere en mandag, skriver Østlands-Posten.

SpareBank1 har kontaktet alle sine kunder som tok ut penger fra denne minibanken. Direktør Fredrik Holtan ber alle kunder om å sjekke kontoutskriftene.

Bilder fra London

Det kan også være kunder i andre banker som har brukt denne minibanken, der svindlerne har greid å sikre seg pinkoder i tillegg til at kortinformasjon er kopiert med skimmingutstyr.

Politiet i Larvik har bedt Kripos om å skaffe overvåkningsbilder fra minibankene i London der de kopierte kortene er brukt.

Det er bankene som i hovedsak dekker kundenes tap.