Etter et langt svangerskap og utfordrende fødsel føler man gjerne at kroppen ikke er i sin beste form.
Trening hjelper selvsagt, men å kunne ikle seg lekkert undertøy gir en etterlengtet følelse av luksus og velbehag - og selvtilliten vil garantert få et løft.
For hvem sa at praktisk mammaundertøy ikke også kan være sexy?
Bli inspirert
I bildegalleriet øverst finner du inspirasjon og tips til merker som fører praktiske, men glamorøse amme-bh-er og mammatruser.
De fleste bildene er hentet fra de norske nettbutikkene Mammatrend.no, som fører prisvinnende merker som HOTmilk, Alles og Cake Lingerie, og Underverker.no, som blant annet selger undertøy fra Abecita, Alles og HOTmilk.
Sexy og sensuell
HOTmilk fra New Zealand har spesialisert seg på sexy undertøy for ammende og gravide, som skal "avsløre den sexy, sensuelle kvinnen" bak den kjærlige moren.
Det australske merket Cake Lingerie spesialiserer seg på å lage elegant "high fashion"-undertøy til bruk under graviditeten, samt glamorøse vintage-inspirerte amme-bh-er.
Shoppingtips
I tillegg tilbyr tyske Triumph, det polske undertøysmerket Alles, det svenske merket Abecita og canadiske Bravado! Designs sexy undertøy for nybakte mødre.
Også den kjente nettbutikken Asos selger mange lekre mammaklær.
Andre nettbutikker som fører amme-bh-er er blant annet: