Sjåføren kjører så fort at politiet har gitt opp jakten flere ganger.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
Se større kart Spydeberg
Politiet i det sentrale østlandsområdet leter torsdag etter en stjålet sølvgrå Jaguar. Sjåføren har flere ganger holdt så høy fart at politiet har gitt opp forfølgelsen.
Den ville ferden startet i Spydeberg i Østfold, der statusbilen ble stjålet.
Politiet fikk først kontakt med Jaguaren etter at biltyven stakk av fra en bensinregning fra Statoil på Kopstad og kjørte inn i en bil ved Holmestrand i Vestfold torsdag formiddag. UP la seg på hjul og fulgte Jaguaren i retning riksvei 23 i Røyken.
- Der ble farten så høy at det ikke lenger var forsvarlig å følge etter Jaguaren, sier operasjonsleder Tor Stein Hagen i Søndre Buskerud politidistrikt til NTB.
Senere ble bilen igjen registrert, da den passerte bomstasjonen i Drøbak litt over klokken 10.30.
- Vi holder utkikk, men har verken kontakt eller retning. Derfor er også nabodistriktene Østfold og Oslo varslet, sier operasjonsleder Leif Olav Holten i Follo politidistrikt til NTB.
NTB




















Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen