Big Ice redder sommeren med smørfeite rytmer og høykvalitets gangsterfunk.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
«Trunk Of Funk»
- Artist: Big Ice
- Plateselskap: Da Playboy Foundation/Big Ice Productions
ALBUM: Andreas Willie «Big Ice» Paulsen har i ti år levert kompromissløse vestkyst-beats til både amerikanske og norske rappere, og her kommer en ny samling med hans høykvalitets gangster-funk.
Men det handler ikke bare om nostalgi for Big Ice.
På «Trunk Of Funk» har Paulsen har nemlig samlet et tjuetalls representanter fra både første, andre og tredje generasjon av norske rappere.
Ideelt sett bør «Trunk Of Funk» nytes med en iskald Budweiser i baksetet på en åpen bil i sein fart. Her har du i alle fall det perfekte soundtracket, så får du nesten fikse resten selv.
Smørfeite rytmer
Dette er midt i blinken om du ønsker å synke ned i en verden av seige, smørfeite og melodiøse rytmer, og drømme deg tilbake til nittitallets vestkyst-rappere som Above The Law og gammel Snoop og Dre.Men det handler ikke bare om nostalgi for Big Ice.
På «Trunk Of Funk» har Paulsen har nemlig samlet et tjuetalls representanter fra både første, andre og tredje generasjon av norske rappere.
Kjøremusikk
OnklP, Lars Vaular, Pete'n, Vågard, nestor Joddski og bodøbergenseren Mats Dawg står for de norskspråklige godbitene, mens Dz Dioniziz og Son Of Light sørger for høydepunktene på engelsk.Ideelt sett bør «Trunk Of Funk» nytes med en iskald Budweiser i baksetet på en åpen bil i sein fart. Her har du i alle fall det perfekte soundtracket, så får du nesten fikse resten selv.













Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen