Var tidligere ansatt.

Tips oss 2400

Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no

Mer info om tips

Værmelding for New York

I dag I morgen Tirsdag Onsdag
Halvskyet24°Halvskyet28°Enkelte regnbyger, perioder med sol27°Torden og regn24°

Mannen som er pågrepet i Pakistan i forbindelse med det mislykkede bombeangrepet i New York denne måneden, er ikke lenger ansatt i Telenor, opplyser selskapet.

- Vi har i dag fått bekreftet hvem denne personen er. Vedkommende har tidligere vært ansatt i Telenor, men ikke på en god stund, sier informasjonssjef Atle Lessum i Telenor til NTB.

Fire personer ble fredag pågrepet i Pakistan fredag for å ha bånd til pakistanskamerikaneren Faisal Shahzad, som ble pågrepet i New York like etter det mislykkede bombeforsøket.

Den amerikanske avisa The Wall Street Journal skrev at én av de fire var leder ved en lokal Telenor-avdeling.

- Men dette er altså ikke riktig, sier Lessum.

Faisal Shahzad har innrømmet å ha stått bak det mislykkede angrepet i New York 1. mai. Bilen som var parkert på Times Square var fullpakket med sprengstoff og lunter, samt kjemikalier og propangass.

NTB