- Vi oppfattet ham som harmløs, sier politiet.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
Overfallene skjedde i Lillehammer, melder Gd.no.
Først overfalt han en kvinne på vei til jobb. Deretter forsøkte han å rive sønnen til en kvinne ut av en dør.
Dagen etter ringte han begge kvinnene. Numrene hadde han fått av politiet.
— Vi oppfatter ham som en harmløs fyr som rett og slett har dummet seg ut. Han har forklart at han var på besøk hos en kamerat, og at han hadde brukt hasj for første gang. Dette skal ha gitt ham en svært sterk reaksjon. Han fikk kvelningsfornemmelser og ville påkalle medisinsk assistanse. Og det var grunnen han oppga til at han oppførte seg slik, sier kriminalsjef Tor Røislien i Lillehammer-politiet.
Mannen skal ha løpt rundt i byen i sokkelesten, svært tynnkledd. Det var ikke Røislien som ga ut numrene. Men han forsvarer sin kollega.
— I alle straffesaker har siktede krav på å få vite slike opplysninger. Så dette kunne han ha tilegnet seg selv. Det som er beklagelig her, er at det gikk litt fort i svingene — slik det dessverre er blitt i en hektisk politihverdag, sier Røsilien.
(NTB)


















Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen