Endelig klar for lansering - også i 3D.

Tips oss 2400

Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no

Mer info om tips

Siste 5 fra Pressfire.no

Nytt «Star Wars»-spill annonseres på E3
Også «Need for Speed: Most Wanted» kan bli avdekket.
Vil fremtidens spill avbrytes av reklamepauser?
Sony har søkt om en patent som vil sette spillene dine på pause.
Er «Joy Ride» morsommere uten Kinect?
Steam redder «den nedlastbare spilluka».
Utsetter «The Secret World» igjen
Det norske storspillet blir stadig forskjøvet.
Slik kan du få sett «Indie Game: The Movie»
Den prisvinnende dokumentaren lanseres snart.

«Gran Turismo 5» er et viktig spill for Sony. Ikke bare er serien en av suksesstitlene til PlayStation-konsoller, men spillet inngår nå også i 3D-satsningen på plattformen, fikk vi vite i kveld.

Som forventet ble det annonsert er ny lanseringsdato til «Gran Turismo 5» under Sonys E3-pressekonferanse: 2. november er datoen verdt å merke seg om du har lyst på en bilspillopplevelse på PS3 som biter fra seg.

Dette er USA-datoen, så det er mulig vi i Europa må vente en dag eller to. Eventuelt at vi får spillet litt før amerikanerne.

Sony annonserte i tillegg at «GT5» får 3D-støtte, som ett av flere PlayStation-merkenavn som blir en del av denne store satsningen

 Etter stadige utsettelser har vi endelig fått en ny dato å forholde oss til. Det ferdige «Gran Turismo 5» kommer med over 1000 biler og 70 baner, og det bare til PlayStation 3.