Tross økonomikrisa setter ikke grekerne opp prisene på mat og drikke i sommer, av frykt for å miste turistene.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
FISK: Liten porsjon 4,95 euro på Paradise Bar, Beach and Taverna på øya Symi. Fisk betales etter vekt, mellom 20 og 30 euro pr kilo. Foto: JOHN TERJE PEDERSEN
LAM: Lammekoteletter 9,90 euro på restaurant Lipsi i gamlebyen i Rhodos by. Foto: JOHN TERJE PEDERSEN
MAMMAS SJOKOLADEKAKE: Mange greske spisesteder byr på gratis dessert i sommer, som denne hjemmelagede sjokoladekaken med is på restaurant Lipsi. Foto: JOHN TERJE PEDERSEN
CAPPUCCINO: 2,4 euro på en cafe i Rhodos by. Foto: JOHN TERJE PEDERSEN
DRINK: Den evigpopulære Sex on the Beach-cocktailen, alkoholfri 4,50 euro, med alkohol 5,90 euro. Foto: JOHN TERJE PEDERSEN
Forskjeller
Det er selvfølgelig også stor forskjell på å spise på en eksklusiv byrestaurant, en strandbar eller en kafé med to stoler og ett bord i en liten fjellandsby.
Sitter du på kafé midt i turisttråkket i Chanias kjente havnepromenade på Kreta, koster isen, brusen eller kaffen minst like mye som på Markusplassen i Venezia. Utsikt koster på de mest populære turiststedene. Går du to gater inn i byen er prisen det halve.
Ikke all inklusive
I motsetning til nabolandet Tyrkia er det i Hellas ikke blitt vanlig med ferieformen all inklusive, det vil si at mat og drikke er forhåndsbetalt til hotellet i ferien. Det finnes ennå bare på de store charterhotellene.
Årsaken er at mange hoteller og spisesteder i Hellas er familieeid.
Turistmenyer
Vi har sjekket prisnivået på helt vanlige spisesteder på Rhodos. Den greske ferieøya har vært i charterkatalogene siden 70-tallet. I år er det ingen som har våget å sette opp prisene her på Rhodos eller de andre turistøyene, får vi høre av turistbransjen. Her går det gjerne i turistmenyer, fra 8 til 12 euro for 3 retter. Andre spisesteder tilbyr gjerne en gratis dessert etter middagen.













Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen