Biffy Clyro har en bratt karrierekurve om dagen, men de måtte vente litt før Hove-folket lot seg rive med.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
Kom sent i gang
- Artist: Biffy Clyro
- Hvor: Hove, Hovescenen
- Tilskuere: ca 5500
Se større kart Tromøy
Det er lite å sette fingeren på ved bandets musikalske avleveringer, kanskje det er bandets manglende vilje til å gi seg hen til opplagte publikumsfrierier som gjør at stemningen utover de første rekkene forblir en smule avventende?
Sofistikert
Men det er kanskje en parentes, all den tid Biffy Clyros sofistikerte og innholdsrike punk er et hyggelig tonefølge uavhengig om guttene bakerst i lokalet orker å skrike seg hes eller ikke.Simon Neil, for anledning ulastelig antrukket i signaloransje bukser, er en mann av få ord, men etter at han har servert Hove-publikummet en innyndende versjon av «Mountain», ser det ut til at folk blir mer lydhøre.
Mer rocka
Briljante «Only Revolutions» (09) er naturlig nok hovedfokuset. I livetapning får de i utgangspunktet pent antrukne låtene litt kledelig grønske på knærne og flekker på skoene, som seg hør og bør når man er på festival.Bassen sitter som støpt i mellom gulvet og trommeslager, Ben Johnston, banker bandet i stø kurs mot klimaks. Det kommer i form av «Many of Horror» og selvfølgelig den stampende «The Captain». «Somebody help me sing», forkynte Neil, og fikk endelig svar på tiltale.



















Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen