Slo Kroatia i Davis Cup-kvartfinalen.

Tips oss 2400

Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no

Mer info om tips

Værmelding for Split

I dag I morgen Søndag Mandag
Skyet-4°Enkelte sluddbyger, perioder med solSnø-2°Sol-3°

Anført av verdenstoer og folkehelt Novak Djokovic, ble Serbia altfor sterke for Kroatia i Davis Cup-kvartfinalen i helgen.

Djokovic har vunnet mye, men var tydelig svært rørt etter å ha ført hjemlandet til triumfen i Split.

- Øyeblikk som kan sammenlignes med dette kommer sjelden. Veldig sjelden. Jeg mener at vi skriver Serbias tennishistorie her nå, sa Djokovic.

- Dette er en av de beste dagene i karrieren min, la han til.

Serberen er folkehelt i hjemlandet. Aldri tidligere har Serbia tatt seg til kvartfinale. Nå venter semifinale på hjemmebane, mot Tsjekkia.

- Jeg er glad for at vi spiller semifinale hjemme i Beograd foran 20.000 fans. Det gjør en stor forskjell, det er en stor fordel å spille for egne supportere, sa Novak.

Tsjekkia tok seg videre på bekostning av Chile (gikk opp i 3-0 lørdag), mens Frankrike og Argentina møtes i den andre semifinalen.

Franskmennene sendte selveste Spania, regjerende mester to år på rad, ut, mens Argentina først kunne juble da David Nalbandian slo Michail Jouznij søndag.

Det ga søramerikanerne 3-2-seier i Moskva.

Superstjernen Djokovic åpnet kvartfinalen for Serbia, med en klar seier i strake sett over Ivan Ljubicic. Også da han søndag møtte Marin Cilic, vant Djokovic enkelt i strake sett.

Over de fem kampene avga serberne bare tre sett. Alle settapene kom i samme kamp, da Viktor Troicki tapte for Cilic.

(NTB)