Torgeir Eriksen (38) selger igjen sine tjenester, men benekter å organisere leiesoldater i et «hemmelig brorskap.»

Tips oss 2400

Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no

Mer info om tips
(Dagbladet): Dagbladet avslørte i går hvordan Torgeir Eriksen (tidligere Friksen) er på banen igjen med nytt sikkerhetsselskap, etter å ha lagt ned forløperen etter koblinger til Tjostolv Moland og Joshua French.

Overfor Dagbladet nektet han å svare på spørsmål om sitt nye selskap, iKey Solutions Limited.

Les også:
Leiesoldat arrestert i Irak
- Sender ikke leiesoldater
Livvaktsjefens nye brorskap


Snakker via advokat

Nå velger han imidlertid å ta bladet fra munnen, via sin advokat Oscar Ihlebæk.

- Min klient tilbyr utelukkende livvakttjenester, ikke leiesoldater. Det er heller ikke noe hemmelig brorskap, slik det framgår i Dagbladet, hevder Ihlebæk.

Stengte nettsider

Han avviser også på vegne av Eriksen at iKey Solutions har påtatt seg et eneste oppdrag siden oppstarten, på tross av hva selskapet selv reklamerer med på sine nettsider.

Sidene er stengt etter at Dagbladet avslørte denne fortsettelsen av Eriksens tidligere selskap, Special Intervention Group (SIG).

Kjenner ikke hagle

 - De eneste oppdrag Eriksen har påtatt seg er som enkeltperson. Det samme gjelder andre personer på oppdrag som livvakter, sier Ihlebæk.

Samtidig ønsker Eriksen å ta avstand fra ei hagle avbildet i Dagbladets reportasje.

- Dette er ei hagle tilknyttet Moland-French-saken, og min klient har aldri før sett den eller hatt den i sin besittelse, sier Ihlebæk.