Stjerneskuespilleren Brad Pitt skal spille forsker i en ny zombiefilm.

Tips oss 2400

Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no

Mer info om tips
I filmen reiser han jorda rundt for å kartlegge hva som skjedde etter at en zombiepandemi tar knekken på brorparten av verdens befolkning.

Filmen bygger på boka «World War Z» av Max Brooks.

Rykter om at Pitt skulle spille hovedrollen har gått siden hans produksjonsselskap Plan B kjøpte rettighetene til filmatiseringen.

Men det var under messen Comic Con i San Diego som pågår nå at ryktene ble bekreftet, skriver nettstedet Empire Online.

I boka er det forskeren som representerer den røde tråden, men mesteparten av historien blir fortalt gjennom zombieerfaringene folk han møter forteller om.

Filmnettstedet regner med at dette blir endret i filmen og påpeker at hvis ikke det skjer vil hovedrolleinnehaveren ikke få stort annet å gjøre enn å sitte og nikke mens han lytter til historiene.

(NTB)