«World of Warcraft»-utvidelsen skal lanseres før jul.

Tips oss 2400

Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no

Mer info om tips

Siste 5 fra Pressfire.no

- Wii U er en veldig kraftig maskin
«Aliens: Colonial Marines» vil se best ut på Nintendo-maskinen, avslører utvikleren.
Nytt «Star Wars»-spill annonseres på E3
Også «Need for Speed: Most Wanted» kan bli avdekket.
Vil fremtidens spill avbrytes av reklamepauser?
Sony har søkt om en patent som vil sette spillene dine på pause.
Er «Joy Ride» morsommere uten Kinect?
Steam redder «den nedlastbare spilluka».
Utsetter «The Secret World» igjen
Det norske storspillet blir stadig forskjøvet.

I god Blizzard-tradisjon vet man i realiteten ikke når de har tenkt å slippe et nytt spill eller en utvidelse før produktet så å si er ferdig. Den tredje, svært etterlengtede «World of Warcraft»-utvidelsen kalt «Cataclysm» er ikke noe unntak.

De fleste hadde riktignok regnet med at den ville bli lansert i løpet av 2010, men nå er det offisielt:

Activision Blizzard-sjef Bobby Kotick fortalte i forbindelse med en redegjørelse for selskapets resultater, at «Cataclysm slippes senere i år», ifølge Eurogamer.

Det spesielle med «Cataclysm» er at spillereglene endres dramatisk i onlineverdenen. I august i fjor, under Blizz-con, ble utvidelsen annonsert med lovnader om at maktbalansen i spillet vil bli snudd på hodet.

Det ble også forskuttert at katastrofen vil føde nye og uvanlige helter, som kommer til å reise seg for å redde den skadde verden fra fullstendig ødeleggelse. Naturkatastrofene representerer ikke de eneste forandringene, for Blizzard stokker kortstokken godt.

Også de ulike klassene og skills blir annerledes med denne tredje WoW-utvidelsen. WoW-utvikleren har også benyttet anledningen til å pusse på menybokser og vinduer, for å bedre navigeringen.

PressFire har betatestet «World of Warcraft: Cataclysm». 
Mer om endringene i spillverdenen og våre inntrykk etter å ha tilbrakt mange timer med utvidelsen, leser du her.

NB! Ingen konkret lanseringsdato er enda offentliggjort, men «Cataclysm» kommer definitivt ut i år.