Mann pågrepet på Haslemoen.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
Se større kart Haslemoen
En beboer på asylmottaket på Haslemoen i Våler kommune i Solør ble torsdag kveld pågrepet, mistenkt for å ha prøvd å tenne på et rom på mottaket.
- Mannen skal ha satt fyr på noe papir inne på et rom. Dette ble oppdaget og slukket av de ansatte. Ingen ble skadet i episoden. Den mistenkte er pågrepet og satt i sentralarresten, forteller operasjonsleder Geir Rygh i Hedmark politidistrikt til NTB.
Etter Lier-brannen
Politiet fikk melding om hendelsen like etter klokka 21.30.Den siste tiden har det vært mye bråk og uro Haslemoen.
Etter brannene og urolighetene ved de to ventemottakene Lier og Fagerli tidligere i juli, ble beboerne midlertidig flyttet til ulike transittmottak i østlandsområdet, blant annet til Haslemoen.
Beboerne som kom fra ventemottakene, har endelig avslag på sine asylsøknader.
(NTB).



















Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen