- Vi satser på kunst og kreativitet, sier Christian Paulsen, som ga én million kr for Aulies undertøy.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
Allkopi-sjef Christian Paulsen bladde gladelig opp det sjusifrede beløpet for oppdraget, som hadde sitt opphav i at Aulie i desember i fjor stilte truseløs på «Senkveld med Thomas og Harald».
Paulsen har fortsatt samarbeidet med Aulie. I dag åpner Allkopi sin fjerde såkalte Concept Store i Lillestrøm.
Her selges blant annet Aulies klovnebilder, i tillegg til stillbilder fra filmene til Aune Sand og bilder av faren hans, Øivind Sand.
- Vi satser på kunst og kreativitet. Disse kunstnerne gir oss den motivmengeden vi trenger for å tilby kundene våre tilstrekkelig variasjon, sier Paulsen til Dagbladet.
Bildene er på metall og akryl, og selges betydelig billigere enn Aulies malerier på lerret.
- Marianne og Aune forelsket seg i materialene, som framhever kunsten deres. De blir veldig annerledes enn på papir og spennende å lyssette.
Oppgjør med rumpekunsten
Aulies kunstnerkollega Inga Dalsegg har denne uka tatt et nådeløst oppgjør med Aulies rumpekunstmalerier.I et nytt portrett har hun malt Aulie med rumpa bar og et utpreget klovneansikt.
- Marianne Aulie er jenta som drømte om å bli en stor og anerkjent kunstner, men som endte opp som norsk klovn i New York, mener Dalsegg.
Det skremmer ikke Paulsen fra å samarbeide med Aulie.
I løpet av høsten planlegger han å utnytte trusebildet hennes i salgsmessig øyemed.
- Akkurat hva vi skal gjøre, er hemmelig, og noen hemmeligheter må man jo få lov til å ha. Vi skal ta det fram når tiden er riktig, sier han.





















Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen