Vant Belgias Grand Prix og tok tilbake VM-ledelsen.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
Belgias Grand Prix i formel 1 søndag, VM-runde 13 av 19:
(NTB)
McLaren-føreren holdt seg unna store problemer på den regnvåte banen i Spa, kjørte inn til sesongens tredje seier og tok tilbake sammenlagtledelsen i VM fra toer Mark Webber (34).
Treer ble polske Robert Kubica.
Allerede på åpningsrunden måtte Rubens Barrichello parkere bilen etter en krasj i sin 300. VM-start. Også Fernando Alonso var involvert, men selv om spanjolen kunne kjøre videre, måtte han bryte senere i løpet.
Også Sebastian Vettel og Jenson Button var involvert i ulykker.
Hamilton (182 poeng) leder VM med tre poeng på Webber (179) i det som ser ut til å bli seierskampen. Vettel (151), Button (147) og Alonso (141) virker å ha for mye å ta igjen.
Webber hadde beste startspor, men feilet stygt og lot Hamiltons og fire andre biler slippe forbi i starten.
Da regnet satte inn før første runde var omme, førte det til en svært dramatisk VM-runde.
13 VM-løp er kjørt hittil, og seks runder gjenstår. Neste løp finner sted på Monza i Italia om to uker.
(NTB)




















Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen