LANG UTESTENGELSE: Det har allerede vært kjent at Portugal kommer til Ullevaal uten landslagssjef Carlos Queiroz til uka. Nå har han blitt utestengt i seks måneder for å ha nektet dopingkontrollører å utføre tester av spillerne rett før VM. Foto: Estela Silva, EPA/Scanpix
Queiroz utestengt i seks måneder
Portugal-sjefen mister fire EM-kamper i Norges gruppe.
Carlos Queiroz, den portugisiske landslagstreneren i fotball, er utestengt i seks måneder.
Like før VM-turneringen i fotball i sommer skal han ha nektet dopingkontrollørene å teste de portugisiske spillerne. Det var snakk om en uanmeldt test, men det ville ikke landslagssjefen vite noe av.
Det er ikke kjent hvem som skal lede det portugisiske landslaget i den tiden Queiroz er ute. Han kommer ikke til å kunne lede Portugal i de kommende EM-kvalifiseringskampene mot Danmark, Norge, Kypros og Island, men det er foreløpig ikke sagt noe om hvilken løsning portugiserne kommer til å satse på de kommende seks månedene.