En god idé?

Tips oss 2400

Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no

Mer info om tips

Årets lister er ikke klare ennå.

Er iPad i skolen en god idé?

 Ja
 Nei
Se resultatet
En kristen skole i Skottland har lagt bøker, blyanter og papir til side til fordel for Apples bærbare touchskjerm iPad.

- Vi ville gi hver elev en mulighet til å bruke det beste utstyret tilgjengelig, sier IT-lærer Fraser Speirs ved Cedars School of Excellence til avisa Daily Record, ifølge The Register.

De 105 elevene ved skolen, i aldersgruppen fem til femten år, vil også måtte gjøre hjemmeleksene sine på iPaden.

- Hver av elevene har nå en iPad som er koblet opp mot skolens trådløse nettverk. På denne måten lærer de seg å bruke datamaskiner i de forskjellige fagene, sier Speirs.

Fra iPad vil elevene få tilgang på «forhåndsgodkjente nettsider med emner innen engelsk, matte, språk og historie». Speirs trekker også fram nytten av Youtube, der elevene kan se kjemieksperimenter som er for farlige å gjennomføre på skolen.