Trenger en seier mot Osasuna.

Tips oss 2400

Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no

Mer info om tips

La Liga i helgen (2. runde):

Lørdag:
Kl. 18.00:
Barcelona - Hércules
Valencia - Racing Santander

Kl 20.00:
Real Madrid - Osasuna

Kl. 22.00:
Athletic Bilbao - Atlético Madrid

Søndag:
Kl. 17.00:
Getafe - Levante
Real Zaragoza - Málaga
Sporting Gijón - Mallorca

Kl. 19.00:
Villarreal - Espanyol

Kl. 21.00:
Sevilla - Deportivo La Coruña

Mandag:
Kl. 21.00:
Almería - Real Sociedad

Real Madrid-fansens utålmodighet vil senke seg over José Mourinho dersom laget hans ikke slår Osasuna på hjemmebane lørdag.

Mourinhos debut i La Liga endte med 0-0 borte mot Mallorca, et skuffende resultat med tanke på trenerens selvsikkerhet i sesongoppladningen.

Bedre ble ikke resultatet av at hovedrival og regjerende ligamester Barcelona knuste Racing Santander 3-0 og umiddelbart rykket to poeng ifra Real på tabellen.

Uenigheter


Det er tidlig å snakke om poengforskjeller etter bare én serierunde. Men forrige sesong satte både Real Madrid og Barcelona poengrekorder, og katalanerne tapte bare 15 poeng på sin vei mot ligagull.

Mourinho ba en bønn om tålmodighet fra supporterne etter Mallorca-kampen og påpekte at han bare er en trener, ikke en magiker. Treneren snakker imidlertid for døve ører, da fansen er bitre etter to år i skyggen av Barcelona og uten titler.

Portugiseren snakket om uenigheter innad i laget etter 0-0 mot Mallorca. Han får liten tid til å ordne opp i disse, da 12 spillere fra hans stjernegalleri har vært borte på landslagsoppdrag. I tillegg kommer mesterligaen raskt på laget som også har angrepsgiganten Cristiano Ronaldo ute med skade.

Tøffe utfordrere


Barcelona har også hjemmekamp i den andre serierunden lørdag. De får besøk av Hercules, som på overgangsvinduets siste dag hentet David Trezeguet fra Juventus. Han får sin etterlengtede Spania-debut i den tøffe bortekampen mot Lionel Messi og kompani.

Det som ser ut til å være Real Madrid og Barcelonas sterkeste utfordrer, Atlético Madrid, har hatt en solid sesongåpning. Først tok de skalpen på Inter i den europeiske supercupen, før de fulgte opp med å smadre Sporting Gijon 4-0 i serieåpningen. De møter Athletic Bilbao på fryktede San Mames i senkampen lørdag.

(NTB)